Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowy model w gamie Porsche

Volkswagen BlueSport Roadster Volkswagen BlueSport Roadster

 

W 2012 roku Porsche zakończy współpracę z fińskim Valmet Automotive w kwestii budowy Boxstera i Caymana. Produkcję obu tych modeli przeniesie do Stuttgartu. Wtedy też zaprezentowana zostanie kolejna generacja modelu Boxster. Według doniesień brytyjskiego Autocara, nowy Boxster ma pozostać dwumiejscowym roadsterem, ale będzie odrobinę większy od auta obecnej generacji - urośnie do długości ok. 4,4 metra.

Wszystko po to, by zrobić miejsce dla nowego modelu w gamie Porsche - małego, dwumiejscowego roadstera, jeszcze tańszego od Boxstera. Miałoby to być auto zbudowane na bazie volkswagenowskiego konceptu BlueSport.

VW BlueSport to mały roadster o długości około 4 metrów. Jego premierę również zapowiada się na koniec 2012 roku. Poza jego odmianą ze znaczkiem Porsche mówi się jeszcze o możliwości wprowadzenia trzeciej odmiany - sygnowanej czterema pierścieniami Audi. Według analityków Grupy Volkswagena żeby sprzedać 100 000 egzemplarzy tych aut na rok klientów trzeba będzie szukać wśród miłośników wszystkich trzech wymienionych marek.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 230 510 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Niemiecki producent robi miejsce dla kolejnego, dwumiejscowego roadstera.
    auto motor i sport, 2010-08-20 09:13:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij