auto motor i sport poleca:

Nowy silnik w Mustangu

Poleć ten artykuł:

Ford Mustang V6 Zobacz całą galerię

Dotychczasowy silnik V6 o pojemności 4 litrów oferował stosunkowo niewielką moc wynoszącą 210 koni mechanicznych. Teraz w jego miejsce zadebiutuje 3,7-litrowa jednostka napędowa z serii Duratec o mocy 305 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 380 Nm.

Oznacza to, że jest ona tylko niewiele słabsza o większej 4,6-litrowej V-ósemki, produkującej ledwie 10 koni mechanicznych i 60 Nm momentu obrotowego więcej.

Nowy silnik współpracować ma z 6-stopniową przekładnią mechaniczną lub automatem o tej samej liczbie przełożeń. Wcześniej stosowano jedynie przekładnie 5-biegowe.

Ford Mustang z rocznika modelowego 2011 otrzymał także usztywnione zawieszenie oraz większe tarcze hamulcowe z przodu i z tyłu. Wewnątrz znalazła się nowa deska rozdzielcza z prędkościomierzem wyskalowanym do 160 mph i obrotomierzem wskazującym maksymalnie 8 000 obr/min.

W sierpniu 2010 roku na rynku pojawi się pakiet Performance, obejmujący sportowo zestrojone zawieszenie, 19-calowe obręcze aluminiowe oraz na nowo skalibrowany system kontroli stabilności.

Źródło: Moto Target

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Mustang | nowy silnik | 2010

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij