auto motor i sport poleca:

Nowy tor wyścigowy w Niemczech

Poleć ten artykuł:

Bilster Berg Drive Resort Zobacz całą galerię

Zapotrzebowanie na obiekty sportowe, na których można bezpiecznie pojeździć sportowymi samochodami wciąż rośnie. Za 34 miliony euro budowany jest więc w Niemczech nowy obiekt, o nazwie Bilster Berg Drive Resort. Powstaje on na terenie zajmowanym niegdyś przez NATO-wską bazę wojskową w okolicach Bad Driburg, we wschodniej części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Jest to prywatna inwestycja, finansowana bez udziału publicznych pieniędzy. W projektowaniu kształtu toru aktywnie uczestniczyło Porsche z Walterem Röhrlem na czele. Pomógł on zaprojektować 4,2-kilometrowe okrążenie, które podzielono na dwie mniejsze pętle - zachodnią, wolniejszą, o długości 1,8 km i wschodnią - szybszą, długą na 2,4 km.

Obiekt budowany jest z myślą o producentach samochodów, teamach wyścigowych i szkołach jazdy wyścigowej. Przygotowane zostanie również zaplecze, z garażami, w których przez cały rok będzie można trzymać auta i warsztatami wyspecjalizowanymi w serwisie zarówno nowoczesnych jak i zabytkowych wyścigówek.

Otwarcie Bilster Drive Resort planowane jest na lipiec przyszłego roku. Już dziś prawie wszystkie wolne terminy na przyszły rok są jednak zajęte.

Tagi: tor | Bilster Berg Drive Resort

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij