Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Octavia Mingrui w Pekinie

Skoda Octavia Mingrui Skoda Octavia Mingrui

Setki milionów widzów obejrzy chińską wersję najpopularniejszego modelu Škody podczas sportowych relacji telewizyjnych. Sportowcy, media i goście Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 korzystają z 650 samochodów marki Škoda.

Wchodzą one w skład oficjalnej floty Komitetu Organizacyjnego, stworzonej przez Grupę Volkswagen - wyłącznego partnera motoryzacyjnego Igrzysk. Warto podkreślić, że wszystkie samochody spełniają standard emisji spalin Euro IV. To niezwykle istotne w zmagającej się z zanieczyszczeniem środowiska stolicy Chin.

Z kolei ekspozycja Škody, przygotowana pod hasłem "Przeszłość i przyszłość" jest częścią Wystawy Grupy Volkswagen na terenie parku olimpijskiego "Olympic Green", którą - jak szacują organizatorzy - zwiedzi około 160 tys. osób dziennie.

Ekspozycja prezentuje Octavię Mingrui i podkreśla ścisłe związki Škody - oficjalnego partnera wyścigu Tour de France - z kolarstwem. Jest ono dyscypliną olimpijską obecną w programie igrzysk od ich pierwszej edycji nowożytnej w 1896 roku w Atenach.

Octavia Mingrui jest też oficjalnym samochodem towarzyszącym przez 130 dni sportowcom i innym ważnym osobistościom, niosącym przez pięć kontynentów płomień olimpijski do Pekinu. Tradycyjna, oficjalna sztafeta olimpijska kończy właśnie swoją trasę z greckiej Olimpii do Pekinu, liczącą w sumie 137 tys. kilometrów.

Octavia Mingrui zdobyła już silną pozycję na chińskim rynku i zyskała uznanie ze względu na wysoką jakość oraz bezpieczeństwo (pięć gwiazdek w testach chińskiej organizacji C-NCAP, a także tytuł Auto Roku 2008 w plebiscycie ilustrowanego magazynu samochodowego China Auto Pictorial).

Źródło: Mototarget

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 580 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Prawie cztery miliony osób może podziwiać na własne oczy Octavię Mingrui podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na ekspozycji towarzyszącej igrzyskom.
    auto motor i sport, 2008-08-07 10:44:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij