auto motor i sport poleca:

Octavia Scout na tatrzańskich szlakach

Poleć ten artykuł:

Skoda Oktavia Scout Zobacz całą galerię

Skoda Auto Polska SA przekazała do służby TOPR kolejny model samochodu marki Škoda. Przystosowana do jazdy off-roadowej Octavia Scout to już szóste auto Škody, jakie użytkuje TOPR, ratując w górach zagrożone osoby.

Tatrzańską prezentację uczestnicy rozpoczęli jazdami testowymi Škodą Octavia Scout na trasie Kraków - Bukowina Tatrzańska, pokonując ponad 100-kilometrową trasę Zakopianki i kilka mniejszych dróg lokalnych. Mieli okazję przekonać się o walorach napędu na dwie osie - Haldex, który poprawia bezpieczeństwo także podczas jazdy drogami w ruchu miejskim, podmiejskim i tranzytowym. Pierwsze spotkanie z ratownikami TOPR nastąpiło w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie mieści się punkt dealerski Škody - najwyżej położony salon samochodowy w Polsce. Ratownicy TOPR dzielili się z gośćmi swoimi wrażeniami z użytkowania Octavii Scout podczas akcji ratunkowych w górach. Obecnie na wyposażeniu ratowników są 2 egzemplarze Octavii Scout z silnikami wysokoprężnymi (oraz Octavia Combi 4x4).

Następnie uczestnicy testów ponownie zasiedli za kierownicą uterenowionej Škody Octavia i tym razem sprawdzali jej zachowanie na trudnej i wymagającej górskiej trasie off-roadowej w okolicach Bukowiny. Droga wiodła przez lasy, gdzie drwale zmagają się z wielkimi balami i surową przyrodą. Tu przydał się system HHC (Hill Holder Control), pozwalający łatwo ruszyć pod górę bez użycia hamulca ręcznego. Sprzęgło Haldex natomiast zapewniało szybszą, bardziej płynną reakcję, dzięki dołączanemu napędowi tylnej osi.

Podczas zakopiańskiej części spotkania goście mogli przekonać się, jak wygląda dzień pracy ratowników TOPR. Na Kasprowym Wierchu, przy "toprówce", odbyła się prezentacja zimowej akcji ratunkowej.

Źródło: Skoda

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 960 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Octavia Scout | TOPR

Oceń artykuł:

2,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij