Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Octavia jeszcze szybsza – 365 km/h!

Skoda Octavia RS Bonneville Special Skoda Octavia RS Bonneville Special

Dla uczczenia dziesiątej rocznicy powstania OCtavii RS Skoda podczas Bonneville Speed Week zamierzała RS-em wjechać do grona modeli zdolnych osiągnąć prędkość 325 km/h. Jak się jednak okazało na miejscu, na dnie legendarnego słonego jeziora w Bonneville, ten wynik to pestka. Wynik 325 km/h Skoda osiągnęła już na początku startów i wciąż był potencjał na pobicie tego wyniku. Nie sposób było zrezygnować z takiej możliwości.

Jednym z jeźdźców, który wyciskał z Octavii ostatnie poty był nasz redakcyjny kolega - Roman Popkiewicz. Jego sukces świętowaliśmy we czwartek - rozpędził Octavię do 347 km/h! Rozochoceni inżynierowie dalej dłubali przy aucie i w w końcu w oficjalnym przejeździe, rejestrowanym przez Southern California Timing Association "wykręcili" wynik 365,434 km/h!

Nasz najszybszy redaktor swój wyczyn z Bonneville skomentował tak: "Próba prędkości w Bonneville to niesamowite przeżycie. Przez kilkadziesiąt sekund jesteś tylko ty, samochód i pięciomilowa prosta na słonym jeziorze. Sól ma niższą przyczepność niż asfalt, więc znacznie bardziej niż rakietowy start liczy się równomierne nabieranie prędkości oraz precyzyjna zmiana biegów. W czasie jazdy nie ma czasu na sprawdzanie prędkości. O wyniku dowiadujesz się dopiero kilka minut po wyjściu z auta, kiedy na miejsce przybywają mechanicy. Oczywiście, natychmiast chcesz pojechać jeszcze raz. To jest chyba najbardziej uzależniająca sól świata".

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 580 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To już trzeci chyba news o tej Octavce. Wyczyn Skody robi na mnie wrażenie tym większe, że nie dodawali jakiś specjalnych spojlerów, przetłoczeń czy tego typu rzeczy, a byli w stanie pojechać tak szybko. Masakra.
  ~Samuraj, 2011-08-23 00:19:17
 • avatar
  zgłoś
  Dla mnie to sztuka dla sztuki jazda po takim "torze".Większe wrażenie na mnie robi z tym silnikiem, tylko po tuningu Wimmer, Golf R. Elektroniczna blokada na jakieś 291km/h jak podają. Pewnie, że nie ma takiej mocy. Tylko komu potrzeba więcej.
  garfield, 2011-08-22 19:10:44
 • avatar
  zgłoś
  Planowano atak na 325 km/h, skończyło się duuuuużo lepiej.
  auto motor i sport, 2011-08-22 17:07:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij