auto motor i sport poleca:

Octavia jeszcze szybsza – 365 km/h!

Poleć ten artykuł:

Skoda Octavia RS Bonneville Special Zobacz całą galerię

Dla uczczenia dziesiątej rocznicy powstania OCtavii RS Skoda podczas Bonneville Speed Week zamierzała RS-em wjechać do grona modeli zdolnych osiągnąć prędkość 325 km/h. Jak się jednak okazało na miejscu, na dnie legendarnego słonego jeziora w Bonneville, ten wynik to pestka. Wynik 325 km/h Skoda osiągnęła już na początku startów i wciąż był potencjał na pobicie tego wyniku. Nie sposób było zrezygnować z takiej możliwości.

Jednym z jeźdźców, który wyciskał z Octavii ostatnie poty był nasz redakcyjny kolega - Roman Popkiewicz. Jego sukces świętowaliśmy we czwartek - rozpędził Octavię do 347 km/h! Rozochoceni inżynierowie dalej dłubali przy aucie i w w końcu w oficjalnym przejeździe, rejestrowanym przez Southern California Timing Association "wykręcili" wynik 365,434 km/h!

Nasz najszybszy redaktor swój wyczyn z Bonneville skomentował tak: "Próba prędkości w Bonneville to niesamowite przeżycie. Przez kilkadziesiąt sekund jesteś tylko ty, samochód i pięciomilowa prosta na słonym jeziorze. Sól ma niższą przyczepność niż asfalt, więc znacznie bardziej niż rakietowy start liczy się równomierne nabieranie prędkości oraz precyzyjna zmiana biegów. W czasie jazdy nie ma czasu na sprawdzanie prędkości. O wyniku dowiadujesz się dopiero kilka minut po wyjściu z auta, kiedy na miejsce przybywają mechanicy. Oczywiście, natychmiast chcesz pojechać jeszcze raz. To jest chyba najbardziej uzależniająca sól świata".

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 960 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Octavia RS | Bonneville

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij