Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Odmłodzony Aston Martin DB9

2010-06-30
Aston Martin, DB9,  Volante Aston Martin DB9

Choć od pierwszej prezentacji DB9 minęło już trochę czasu, to Brytyjczycy dopiero teraz zdecydowali się go odświeżyć. Wielkiej rewolucji jednak nie ma. I trudno się dziwić, bo przecież jego stylistyka do tej pory zachwyca.

Jedną z głównych zmian wizualnych jest nowy zderzak z delikatnie przerobionym grillem i jasnym wykończeniem osłony chłodnicy. Dopełnieniem zmodyfikowanego przodu są nowe reflektory. Przyglądając się profilowi auta zauważyć można również zmiany, jakich dokonano na bocznych progach przed tylnymi kołami. Dodatkowo styliści pokusili się o srebrne zaciski hamulcowe i 20-calowe koła w standardzie. Dopracowano także systemy Bluetooth, monitorowania ciśnienia w oponach oraz audio od Bang & Olufsen.

Niewątpliwą zaletą jest dostępny w standardzie Adaptive Damping System (ADS) pozwalający dostosowywać zawieszenie pomiędzy opcją komfortową i trybem sportowym.

Niezmienne pozostaje "serce" DB9. Nadal jest to 6-litrowa V12 o mocy prawie 477KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm, która potrzebuje 4,6 sekundy do rozpędzenia auta do pierwszej setki, zaś prędkość maksymalna wynosi 306 km/h. Dostępne są dwie 6-biegowe skrzynie - w wersji manualnej lub automatycznej Touchtronic.

Nowy Aston Martin DB9 po kosmetycznych poprawkach już niebawem pojawi się w salonach, a jego ceny zaczynać się mają od 122 445 funtów brytyjskich za wersję coupe i od 131 445 funtów za wersję Volante (cabrio).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 1 251 349 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jego premiera w roku 2003 była momentem przełomowym w historii marki, a sam DB9 stał się flagowym modelem brytyjskiego producenta. Zobacz jak prezentuje się po liftingu.
    auto motor i sport, 2010-06-30 08:39:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij