Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Odświeżone Maserati Quattroporte - nowa jakość

Quattroporte to największy model w gamie Maserati i zarazem jeden z najpopularniejszych modeli. Ale aby nadążył za Porsche Panamerą, po nieco ponad trzech latach na rynku został on zmodyfikowany.

Kacper Mucha 2016-06-13
Maserati Quattroporte po face liftingu otrzymało nieco przestylizowaną karoserię oraz zmienione wnętrze, gdzie dominuje 8,4-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego. Pod maską topowej odmiany ciągle drzemie 3,8-litrowy silnik V8 Twin-Turbo o mocy 510 KM.

Maserati Quattroporte sprzedało się na całym świecie w liczbie 24 000 sztuk, co patrząc na wyniki firmy w ostatnich latach, jest wynikiem co najmniej dobrym. Odświeżona wersja otrzymała nowy kształt osłony chłodnicy, w której przemodelowano chromowane żebrowanie. Zmieniony został także nieco zderzak, który otrzymał nowe elementy ozdobne, inne są kratownice wlotów powietrza, a jedna z nich jest elektroniczną przysłoną chłodnicy — będzie otwierana lub zamykana w zależności czy silnik będzie potrzebował większego, czy mniejszego chłodzenia.

Duże zmiany zawitały wewnątrz samochodu. Centralny punkt przeprojektowanej deski rozdzielczej stanowi znacznie większy i nowocześniej wyglądający 8,4-calowy ekran systemu multimedialnego. Jest dotykowy i multifunkcyjny, więc można z niego korzystać jak z ekranu smartfona. W dodatku obsługuje dwie najnowsze funkcjonalności systemowe pozwalające na przekazanie zawartości smartfona na ekran w aucie, czyli systemy Apple CarPlay i Android Auto.

Klienci mogą teraz zamówić także pełen pakiet nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Składa się na niego m.in. aktywny tempomat, funkcja ostrzegania o kolizji z automatycznym hamulcem awaryjnym oraz asystent pasa ruchu.

Pod maską Maserati Quattroporte znalazły się takie same silniki jak przed face liftingiem. Sa to:

  • 3.8 V8 Twin-Turbo o mocy 530 KM
  • 3.0 V6 turbo o mocy 350 KM (+20 KM po face liftingu)
  • 3.0 V6 turbo o mocy 410 KM
  • 3.0 V6 turbodiesel o mocy 275 KM

Maserati Quattroporte otrzyma także dwie nowe wersje wyposażenia — GranLusso i New GranSport. Zamówienia na odświeżone Maserati będą zbierane najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu, ale na żywo samochód zostanie pokazany podczas salonu samochodowego w Paryżu we wrześniu.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij