Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Odświeżone Mazdy 6 i CX-5

W Maździe 6 i CX-5 przyszedł czas na facelifting. W crossovererze przeprojektowano grill, a lampy mają teraz wkład LED-owy. W "szóstce" oprócz zmian stylistycznych, odmłodzono także wnętrze.

Mazda wiele zawdzięcza modelowi CX-5. Był to pierwszy samochód z nową technologią SKYACTIV i designem KODO. Dzięki temu, Mazdy uchodzą dziś za auta nowoczesne i po prostu ładne. Obecna CX-5 wygląda wystarczająco świeżo i nowocześnie, więc przy okazji faceliftingu nie było potrzeby wprowadzania większych zmian. Zamontowano jedynie nowy grill, przeprojektowano przednie i tylne reflektory, dodano nowe wzory felg i kolory nadwozia.

We wnętrzu ewoluowały układ wskaźników oraz konsola środkowa. Mazda CX-5 otrzymała system łączności MZDConnect i nowy interfejs HMI. Zwiększono też liczbę schowków, a te w drzwiach mają teraz większą pojemność.

Modyfikacje objęły też przednie i tylne amortyzatory, a także tuleje niższych wahaczy - dla zwiększenia komfortu. Teraz automatyczna skrzynia biegów pozwala wybierać różne tryby jazdy. 

Pod maską bez zmian. Dostępne są dwa silniki benzynowe 2,0 i 2,5 oraz diesel 2,2.

W Maździe 6, podobnie jak w CX-5, zainstalowano inny grill oraz tylne lampy. Wewnątrz skupiono się na detalach i poprawiono jakość użytych materiałów oraz, co ciekawe, zmniejszono szczeliny między elementami, aby uzyskać efekt spójności i trwałości. Żeby podtrzymać wrażenie jakości, spece z Mazdy popracowali także w dziedzinie NHV (hałas, wibracje, szorstkość). Dzięki temu, hałas w kabinie zredukowano o ok. 10% przy jeździe na nierównościach i ok. 25% przy jeździe autostradowej.

Do "szóstki" dodano też system łączności MZDConnect, elektryczny hamulec postojowy, ogrzewanie przednich foteli oraz elektryczną tylną roletę.

Paleta silników Mazdy 6 pozostaje bez zmian. W wersji 2,2 SKYACTIV-D dostępny będzie także napęd na obie osie.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 111 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Jak dla mnie to nowa Mada 6 bardzo pozytywnie wypadła. Przyznam, że udał się im ten model. Linia nadwozia jest miła dla oka. We wtorek mam jazdę próbną, będę miał wówczas bardziej, że tak powiem praktyczny wygląd.

  Fantom, 2015-09-27 23:05:15
 • avatar
  zgłoś
  Na targach w LA obok nowej Mazdy CX-3, japoński producent wystawia jeszcze dwa modele po liftingu. Odświeżenia doczekały się Mazda 6 i CX-5.Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2014-11-21 14:44:01
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij