auto motor i sport poleca:

Ofensywa Infiniti

Poleć ten artykuł:

Infiniti FX50 Zobacz całą galerię

W Genewie swoją premierę miał nie tylko model FX50, ale jest to również debiut Infiniti na Starym Kontynencie. Marka, po 20 latach obecności w USA, postanowiła powalczyć o bardziej wymagającego klienta europejskiego.

Nowy SUV ma być udanym połączeniem komfortu i luksusu, nie rezygnując przy tym ze sportowych właściwości. Początkowo napędzany będzie tylko jednym, ale za to "treściwym" silnikiem V8, generującym 390 koni mechanicznych mocy i 500 Nm momentu obrotowego.

Kierowcy będą mieć do dyspozycji 7-biegowy automat. FX50 jest zbudowany na płycie podłogowej sportowych modeli G37 i G37 Coupe i wyposażony w elektronicznie sterowany system tylnych kół skrętnych, co ma zapewnić znakomite właściwości jezdne.

Auto zaopatrzono również w zaawansowany system rozdziału momentu obrotowego na koła, który współpracuje z ESP i TCS. Na pokładzie znajdziemy też takie elementy, jak nagłośnienie firmy Bose, inteligentny tempomat i asystent parkowania.

Infiniti FX50 w czerwcu wejdzie do sprzedaży w USA, a w październiku zawita do Europy. W tym samym mniej więcej czasie pojawi się pierwszy salon w Polsce, w Warszawie. Cenę i specyfikację modelu poznamy nie wcześniej niż w lipcu.

Źródło: Infiniti

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Infiniti | FX50 | Genewa 2008

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij