auto motor i sport poleca:

Ojciec Paula Walkera składa pozew przeciwko Porsche

Poleć ten artykuł:

Ojciec Paula Walkera składa pozew przeciwko Porsche. Jak twierdzi, przyczyną wypadku był brak odpowiedniego wyposażenia auta z zakresu bezpieczeństwa.

Paul Walker

Najpierw pozew złożyła córka zmarłego tragicznie aktora. Jednak chyba za wiele nie wskórała, bowiem Porsche od razu odpowiedziało na jej zarzuty. Teraz ojciec Paula Walkera składa pozew przeciwko niemieckiej marce. Przyczyna jest podobna, jak wcześniej - chodzi o brak odpowiedniego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, jakie powinno się znaleźć w Carrerze GT.

Paul William Walker III uważa, że Porsche nie powinno dopuścić takiego samochodu na drogi publiczne. Co więcej, obwinia niemiecką markę za niesprawnie działającą kontrolę trakcji, naderwany przewód paliwowy i wzmocnione boczne drzwi, których nie dało się otworzyć po wypadku. Przypomnijmy, że śledztwo przeprowadzone przez Porsche zaraz po wypadku wykazało, że stan samochodu "odbiegał od oryginału", a na felgach były założone 9-letnie opony.

Za trzy dni minie druga rocznica śmierci tragicznie zmarłego Paula Walkera. Jechał jako pasażer w bardzo szybkim Porsche Carrera GT. Kierowcą był jego kolega - Roger Rodas, który został uznany winnym tragicznego wypadku. Żona Rodasa także złożyła pozew przeciwko marce ze Stuttgartu. Zarzucała jej niesprawne zawieszenie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 230 510 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Szybcy i wściekli | Porsche

Oceń artykuł:

2,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij