auto motor i sport poleca:

Ona ma krzepę

Poleć ten artykuł:

Suzuki Grand Vitara to samochód dużo lepszy w terenie niż na drodze, ale i na niej wystarczająco komfortowy.

Suzuki Grand Vitara Zobacz całą galerię

Poprzednik Suzuki Grand Vitary, produkowana od końca lat 80. Vitara, był pierwszym szybkim i sprawnym małym samochodem terenowym. Auto przyjęło się i zapoczątkowało modę na niewielkie terenówki, nieco później nazwane SUV-ami.

Grand Vitara występuje w trzech wersjach nadwozia. Nawet dzisiaj jej wygląd nie razi, choć widać w kształtach jak i wnętrzu upływ czasu. Również wyposażenie, zwłaszcza z zakresu bezpieczeństwa (dwie poduszki powietrzne) jest niedzisiejsze. Najkrótsza, trzydrzwiowa Grand Vitara (z zamkniętym nadwoziem lub jako kabriolet) o długości 3,9 m i rozstawie osi 2,2 m, mieści cztery osoby, praktycznie bez bagażu - za tylnymi fotelami mieści się tylko 113 l. Najbardziej praktyczna wersja pięciodrzwiowa (długość 4,2 m, rozstaw osi 2,48 m, bagażnik o pojemności 277 l) pomieści pięć osób, ale z ograniczoną ilością bagażu. Najbardziej pojemny jest XL-7. Ma zwiększone rozstaw osi do 2,8 m i długość do 4,7 m. Dzięki temu bagażnik ma 438 litrów pojemności, a ograniczając jego pojemność można przewieźć nawet 7 osób.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Suzuki | Grand Vitara | terenówka

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij