auto motor i sport poleca:

Opel Flextreme w Poznaniu

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Zwiedzający będą mogli zapoznać się w dniach od 1 do 14 grudnia z tym przyjaznym dla środowiska elektrycznym samochodem koncepcyjnym, zasilanym układem napędowym E-Flex z silnikiem Diesla.

Auto koncepcyjne Opel Flextreme charakteryzuje się dynamicznym nadwoziem typu monocab oraz przyjaznym dla środowiska napędem E-Flex, a także zawiera wiele innowacyjnych detali. Tylne drzwi z zawiasami umieszczonymi z tyłu, które zapewniają wygodny dostęp do wnętrza samochodu, duży przezroczysty dach oraz podwójne drzwi przedziału bagażowego, otwierające się z boku i odchylające do góry - wszystkie te cechy tworzą wyjątkowo elastycznie, praktycznie i atrakcyjnie wyglądające nadwozie.

Dotyczy to także dodatkowego przedziału bagażowego umieszczonego pod podłogą FlexLoad oraz dodatkowego bagażnika tylnego FlexFix. Wielką niespodzianką jest umieszczenie dwóch nowoczesnych, elektrycznych transporterów osobistych, genialnie zapakowanych pod podłogą przedziału bagażowego.

Układ napędowy Flextreme stanowi dobry przykład pośredniego rozwiązania, zapewniającego swobodną jazdę przy niskiej emisji spalin. Został on zbudowany w oparciu o technologię architektury pojazdu E-Flex opracowanej przez General Motors i charakteryzuje się stałym napędem elektrycznym.

Źródłem energii jest akumulator, a dodatkowe zasilanie zapewnia, w miarę potrzeb, silnik wysokoprężny 1.3 CDTI. Silnik ten nie napędza pojazdu bezpośrednio, a służy tylko do ładowania akumulatorów w przypadku ich wyczerpania oraz braku możliwości podładowania ze źródła zewnętrznego, dzięki czemu zasięg ruchu pojazdu został istotnie zwiększony.

Źródło: samar

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Flextreme | wystawa | Poznań

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij