auto motor i sport poleca:

Opel w Genewie

Poleć ten artykuł:

Opel Zobacz całą galerię

Opel Ampera to pojazd elektryczny o rozszerzonym zasięgu. Zawsze i niezależnie od prędkości napędzana jest prądem elektrycznym. Przez pierwszych 40 - 80 km energia dostarczana jest przez 16-kWh akumulator litowo-jonowy. Podczas jazdy z wykorzystaniem energii elektrycznej zapewnianej przez akumulator Ampera nie zużywa paliwa i nie emituje spalin. Po rozładowaniu zastosowany w Amperze akumulator naładować można ponownie w ciągu około czterech godzin, podłączając pokładowy układ ładowania do standardowego, domowego gniazda 230V. W przypadku dłuższych podróży napędzany paliwem silnik/generator zwiększa całkowity zasięg pojazdu do ponad 500 km przy pełnym zbiorniku paliwa. Silnik elektryczny o mocy 150 KM pozwala na uzyskanie momentu obrotowego rzędu 370 Nm. Pozwala on również Amperze na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 9s i rozwinięcie maksymalnej prędkości wynoszącej 161 km/h. Pierwsze egzemplarze Ampery trafią do klientów jeszcze w tym roku.


W Genewie Opel przedstawi również wizję tego, jak wyglądać może model Zafira. Zobaczymy ją w jako pojazd koncepcyjny, którego produkcyjna wersja pojawi się w najbliższych latach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 250 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Ampera | Zafira | Genewa 2011

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij