auto motor i sport poleca:

Opóźnienia w dostawie Hondy NSX

Poleć ten artykuł:

Nowa Honda NSX to drogie auto, na które stać niewielu. Klient z przepastnym portfelem lubi być też niecierpliwy, a sytuacja z opóźnieniami w dostawie supersportowego auta może tylko dolać oliwy do ognia.

Nowa Honda NSX Zobacz całą galerię

Co prawda produkcyjną wersję nowej Hondy NSX pokazano na początku roku, ale pierwsze auta nie dojechały jeszcze do klientów. I zapowiada się, że nie dotrą do nich jeszcze przez pół roku. Wszystko przez zmiany w konstrukcji silnika.

Zarząd Acury zdecydował się na zmiany dotyczące rozmieszczenia jednostki NSX-a. Pierwotnie zakładano, że konstrukcja V6 będzie wolnossąca i jednostka będzie umieszczona poprzecznie. Inżynierowie jednak stwierdzili, że lepszym rozwiązaniem będzie podwójna turbosprężarka. Wówczas poprzeczne umieszczenie jest niemożliwe i trzeba przekonstruować cały układ komory silnika.

Żeby wszystko działało jak należy, potrzeba kolejnych miesięcy testów. Acura twierdzi, że auta z fabryki w Ohio (tam też produkowana jest europejska Honda NSX) wyjadą już wiosną 2016 roku. Ta data jest jeszcze niepewna i być może na nowe auto trzeba będzie czekać dłużej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | NSX

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij