Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Oszczędności w Wolfsburgu? - Afera w VW

Afera w VW może kosztować markę nawet kilkadziesiąt miliardów euro. To bardzo dotkliwa strata, nawet jak dla takiego giganta. Gdzie Volkswagen zamierza szukać oszczędności?

VW Passat Drift Tanner Foust

Volkswagen ogłosił, że roczne inwestycje zostaną obcięte o miliard euro. Wydaje się niewiele, biorąc pod uwagę, że straty związane z aferą mogą wynieść nawet kilkadziesiąt miliardów euro. Wygląda na to, że zarząd niezbyt dobrze zaplanował wydatki. Spieszymy wyjaśnić.

Otóż zaoszczędzony miliard VW zainwestuje w kolejną generację Phaetona, który ma być czysto elektrycznym autem. To nie koniec. Niedawno ogłoszono, że mimo cięć i zawieszenia pewnych projektów, Bugatti uchroni się przed śmiercią. A przypomnijmy, że marka z Molsheim wypuści niedługo następce Veyrona, który przecież przynosił Volkswagenowi milionowe straty.

Oprócz tego inżynierowie z Wolfsburga pracują nad rozwinięciem uniwersalnej platformy MQB, którą wykorzystuje się też w Skodzie i Seacie. Trwają także prace nad innowacyjnym napędem elektrycznym do samochodów osobowych i dostawczych. Inwestycji jest więc sporo. Gdzie zatem te oszczędności...?

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij