auto motor i sport poleca:

Oto Bentley Bentayga w (prawie) całej okazałości

Poleć ten artykuł:

Były krótkie teasery i mało mówiące zdjęcia detali, był paskudny concept car, a teraz Bentley Bentayga ukazał się jako model w skali 1:18. Rewolucyjny dla marki model zostanie pokazany oficjalnie na wrześniowym salonie we Frankfurcie.

bentayga Zobacz całą galerię

Na zdjęciach z chińskiego portalu carnewschina.com widzimy Bentleya Bentaygę w ostatecznej zapewne formie. Auto zgodnie z obietnicami producenta znacznie wyładniało w porównaniu do prototypu EXP 9F, który otrzymał niemal same negatywne recenzje. W jego wyglądzie widać wpływ stylu pozostałych modeli marki - poczwórne okrągłe reflektory, siatkowa osłona chłodnicy, tylne lampy niemal identyczne jak w Bentleyu Flying Spur i ogromne ilości chromowanych dodatków.

Z takim wyglądem Bentley Bentayga może swobodnie stawać do walki z Range Roverem o miano najbardziej luksusowego i pożądanego SUVa świata. Z technicznego punktu widzenia auto także będzie majstersztykiem, a pod maską zagości 6-litrowy silnik W12 o mocy 608KM. Oszczędniejsi klienci wybiorą wersję V8 twin turbo, a najbardziej ekonomiczni pierwszego turbodiesla w historii marki lub równie pionierski napęd hybrydowy.

Samochód w skali 1:1 w wersji produkcyjnej ujrzymy już niebawem. Salon samochodowy Frankfurt Motor Show startuje już 15 września, a Bentley Bentayga będzie jedną z jego największych gwiazd. Na drogi całego świata (w tym głównie Bliskiego Wschodu) angielski SUV wyjedzie z początkiem przyszłego roku.

Źródło: carnewschina.com

Tagi: Bentley | bentley bentayga | suv bentley'a

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij