auto motor i sport poleca:

Oto bardzo szybka Astra TCR

Poleć ten artykuł:

Opel przedstawia Astrę TCR z mocą ponad 300 KM. Nie jest to jednak auto przygotowane na drogi, ale z myślą o ściganiu w prywatnych zespołach.

Zobacz całą galerię

Klienci będą mogli swoje egzemplarze Astry TCR(Touring Car Racing) odebrać pod koniec lutego 2016. Opel obiecuje, samochód został tak skonstruowany, że poradzi sobie w wyścigach krótkodystansowych i tych rozgrywanych w ciągu 24 godzin.

Bazą do stworzenia wersji TCR była 5-drzwiowa Astra. W aucie zamontowano dwulitrowy silnik turbodoładowany, który zasilany benzyną może rozwijać maksymalnie 330 KM (420 Nm). Moc trafia na przednie koła poprzez 6-biegową skrzynię sekwencyjną. Kierowca steruje zmianą przełożeń poprzez manetki przy kierownicy. W Astrze TCR zastosowano dwutarczowe sprzęgło spiekowe oraz zautomatyzowany podwójny system wysprzęglania, co ma zapewnić stabilność przy redukcji biegów.

Samochód charakteryzuje się masą 1200 kg. Z przodu zastosowano tarcze hamulcowe o średnicy 378 mm z 6-tłoczkowymi zaciskami, zaś z tyłu są mniejsze tarcze (265 mm) z 2-tłoczkowymi zaciskami. Kierowca może sterować rozkładem sił hamowania. Wyścigową Astrę wyposażono w regulowane zawieszenie.

Opel Astra TCR spełnia warunki regulaminu FIA, przygotowane na rok 2017, takie jak 100-litrowy zbiornik paliwa. Niemiecki producent przy opracowywaniu Astry TCR korzystał z pomocy firmy Kissling Motorsport. Cena gotowego auta do wyścigów to 95 000 euro plus VAT.

Tagi: opel | opel astra | opel astra tcr

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij