auto motor i sport poleca:

Oto bolid Roberta Kubicy!

Poleć ten artykuł:

Francuski team Renault F1, w którym Kubica spędzi najbliższy sezon zaprezentował barwy wojenne i podał nazwisko drugiego kierowcy.

Kubica, Formuła 1, Renault, Vitaly Petrov Zobacz całą galerię

Motyw kolorystyczny, który widzimy na bolidzie Renault na sezon 2010 nawiązuje do debiutu teamu w tym sporcie w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Żółto-czarne barwy były wówczas charakterystyczne dla aut Renault startujących w Formule 1 i wyścigach Le Mans. Potem, wraz z podpisywaniem kontraktów z nowymi sponsorami, barwy ulegały kolejnym zmianom.

"Powrót do przeszłości" został poniekąd wymuszony przez brak strategicznego sponsora na ten sezon. Ostatni główny partner - firma ING - wycofał się ze współpracy z Renault po aferze związanej z celowym rozbiciem bolidu przez Nelsona Pigueta Jr. pod koniec sezonu 2008.

Podczas prezentacji nowego bolidu Renault ogłosiło również, że drugim kierowcą teamu zostanie Vitaly Petrov. Będzie to pierwszy etatowy rosyjski kierowca w Formule 1.

 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kubica | Formuła 1 | Renault | Vitaly Petrov

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij