auto motor i sport poleca:

Otrzyma silnik turbodiesla – nowe SLK

Poleć ten artykuł:

Nowy Mercedes SLK Zobacz całą galerię

Samochody sportowe na rynku żyją w nieco innym tempie niż cała reszta. Dlatego też po 6 latach produkcji, dopiero w tym roku doczekamy się następcy obecnego SLK-a. Zmiany będą najbardziej widoczne w przedniej części pojazdu. Pojawi się tu m.in. nowa osłona chłodnicy, opracowana na bazie projektu modelu SLS.

Nowe reflektory będą za dnia wspomagane diodowymi światłami LED, umieszczonymi w zderzaku, a wszystko to ma na celu zmianę wizerunku modelu SLK na jeszcze bardziej agresywny.

Ciekawym dodatkiem będzie ogromne, panoramiczne okno dachowe "pożyczone" od większego brata - modelu SL - które rozświetli wnętrze w pochmurny dzień. W słoneczny dzień lepiej będzie jednak otworzyć dach i cieszyć się wiatrem we włosach, choć trzeba będzie pojechać nieco szybciej, aby go poczuć. Mercedes opracował bowiem system AIRCAP, który automatycznie steruje tylnym deflektorem w celu zapewnienia pasażerom pełnego komfortu podczas podróżowania "pod gołym niebem".

Nowy model powstanie na płycie podłogowej wersji oferowanej obecnie, jednak zawieszenie Mercedesa SLK 2011 zostanie dopracowane pod względem komfortu i pewności prowadzenia. W ofercie pojawią się cztery benzynowe, sześciocylindrowe jednostki napędowe na czele z 3,5-litrowym motorem V6 o mocy ponad 400 koni mechanicznych (w wersji AMG). Klienci będą też mogli po raz pierwszy zamówić model SLK z silnikiem wysokoprężnym.

Źródło: Moto Target

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | SLK | nowy model

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij