auto motor i sport poleca:

Outlander po liftingu – Europa poczeka

Poleć ten artykuł:

Mitsubishi Outlander GT 2009 Zobacz całą galerię

Na europejską premierą zmodyfikowanego SUV-a Mitsubishi przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Ten amerykański bazuje na prototypowym Outlanderze GT, zaprezentowanym w kwietniu na wystawie motoryzacyjnej w Nowym Jorku.

Zmiany w wyglądzie auta obejmują przede wszystkim nowy przód, zaprojektowany w stylu Jet Fighter, znanym już z nowego Lancera oraz odnowionego Colta. Oznacza to, że Outlander ma charakterystyczny wlot powietrza do chłodnicy w formie trapezu oraz wąskie lampy przednie.

Niestety, w odróżnieniu od prototypu, GT zostało pozbawione m.in. 19-calowych felg aluminiowych, aluminiowego dachu, czy też sportowej, trójramiennej kierownicy, stosowanej w Lancerze Evo X.

Za to wprost z niego pochodzi układ napędu na cztery koła, zwany S-AWC. Używa on aktywnego przedniego dyferencjału oraz elektronicznego systemu rozdzielania mocy pomiędzy przednie i tylne koła oraz koła lewej i prawej strony auta, co poprawia trakcję, prowadzenie i stabilność.

Seryjny Outlnader GT posiada 18-calowe felgi aluminiowe, a pod maską - 3-litrowy silnik V6 o mocy 230 koni mechanicznych. Moc przenoszona jest na koła poprzez sześciostopniową przekładnię automatyczną, zaopatrzoną w łopatki przy kierownicy służące do ręcznej zmiany przełożeń. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 123 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Outlander | GT | lifting | zmiany

Oceń artykuł:

3,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij