auto motor i sport poleca:

PSA atakuje z obu dział – po Citroenie SUV-a pokazuje Peugeot.

Poleć ten artykuł:

Peugeot 4008 Zobacz całą galerię

Dziś rano dostaliśmy informację o planowanej na przyszły rok premierze C4 w odmianie SUV, a przed chwilą dotarła podobna wieść z obozu Peugeota. Wiosną w Genewie zaprezentuje on model 4008. I tak samo jak bratni Citroen, będzie on adoptowanym Japończykiem.

Podobną akcję znamy z przeszłości - koncern PSA przy współpracy z Mitsubishi wprowadził do oferty Citroena C-crosser i Peugeota 4008, bazujące na Outlanderze. Potem oba koncerny pochwaliły się elektrycznymi trojaczkami, w postaci Citroena C-ZERO, Peugeota iOn i Mitsubishi i-MiEV.

Teraz, by nie tracić czasu i pieniędzy na rozwijanie nowego modelu, PSA aduptuje ASX-a i prezentuje go z lwem na masce. Auto dostępne będzie podobnie jak bliźniaczy Citroen z napędem na przednią lub obie osie i napędzane silnikami o pojemności 1,6 i 1,8 litra.

Oba modele trafią do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku - niedługo po premierze na Salonie w Genewie. Producenci nie podali jeszcze cen, ale podobno w Niemczech będą oscylować w okolicach 18 tysięcy euro.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 4008

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij