auto motor i sport poleca:

Pagani Huayra BC - lżejsza i mocniejsza

Poleć ten artykuł:

Od lat Pagani nie pokazywało nic sensacyjnego na targach w Genewie. Tym razem Włoski producent szykuje gorącą nowość Pagani Huayra BC.

Anonimowa osoba z otoczenia Pagani sugeruje, że dwie litery w nazwie nowego modelu to hołd złożony zmarłemu kilka lat temu kolekcjonerowi samochodów. I tak "BC" to skrót od imienia i nazwiska Benny'ego Caiola, który zmarł w kwietniu 2010 roku. Firma Pagani zbuduje tylko 20 egzemplarzy modelu Huayra BC, a cena każdego z nich ma sięgnąć min. 2,8 mln euro.

Nieoficjalnie mówi się, że nowy model będzie o 150 kg lżejszy od zwykłej Huayry (masa własna 1350 kg). Inżynierowie zmodyfikują jednostkę napędową AMG, czyli silnik 6 l biturbo V12. Dzięki temu moc motoru wzrośnie o dodatkowe 100 KM, do 830 KM. Mało tego, maksymalny moment obrotowy również zostanie podkręcony i sięgnie magicznej wartości 1000 Nm.

Osiągi? Jeśli plotki zostaną oficjalnie potwierdzone przez Pagani to auto o masie 1200 kg będzie w stanie osiągać pierwszą setkę w czasie 3,3 sekundy. Zmiany obejmą również wygląda auta. Huayra BC dostanie przedni spliter, duży tylny spojler oraz zaprojektowany z myślą o tym modelu dyfuzor. Oczywiście zmiany obejmą również wnętrze.

Tagi: Pagani | Pagani Huayra BC | genewa2016

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij