auto motor i sport poleca:

Paweł Szkopek pojedzie Corollą WRC

Poleć ten artykuł:

Paweł Szkopek

Paweł będzie pilotem Jacka Ptaszka - Mistrza Polski w Rallycrossie. Rok temu Szkopek także siedział na prawym fotelu auta należącego do tego kierowcy.

"Mój występ w Rajdzie Barbórka to wspaniała nagroda za udany i pracowity sezon wyścigowy. W zeszłym roku zajmowaliśmy z Jackiem wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej poszczególnych OS-ów i zakwalifikowaliśmy się do finałowego odcinka Karowa. Wyniosłem z tego startu wiele nowych doświadczeń, które mam nadzieję zaprocentują w tym roku. Rajd Barbórka to doskonała okazja do zaprezentowania się kibicom i dziennikarzom w zupełnie innej roli, ale związanej również ze sportem motorowym. Mam zamiar pilotować Jacka jak najlepiej, ale przy okazji również dobrze się bawić. Jestem przekonany, że damy z siebie wszystko i zajmiemy lepsze miejsce niż w zeszłym roku" - powiedział Paweł Szkopek.

Rajda Barbórka to jedna z najbardziej znanych imprez rajdowych w Polsce. Tegoroczna, 46 już edycja, odbywa się 13 grudnia. Choć nie jest on zaliczany do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale co roku gromadzi na starcie całą czołówkę kierowców rajdowych, wyścigowych i rallycrossowych.

Toyota Corolla WRC, należąca do Jacka Ptaszka to auto w wersji rallycrossowej z turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2 litrów, mocy 530 KM i gigantycznym momencie obrotowym, wynoszącym 650 Nm. Sześciobiegowa skrzynia biegów przenosi napęd na cztery koła, współpracując ze sprzęgłem wykonanym ze spieków węglowych. Wrażenie robi przyspieszenie auta od 0 do 100 km/h w 3 sekundy. Prędkość maksymalna to 180 km/h. Poprzednim użytkownikiem tego egzemplarza był mistrz świata w rajdach samochodowych - Didier Auriol.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Rajd | Barbórka Warszawska | Paweł Szkopek | Jacek Ptaszek | Corolla WRC | Toyota

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij