auto motor i sport poleca:

Peugeot 308: pierwsze zdjęcia nowego modelu!

Poleć ten artykuł:

Nadjeżdża nowa generacja Peugeota 308 - będzie przekonywać klientów  dynamiczną stylistyką, nowoczesnymi technologiami na pokładzie i niskim zużyciem paliwa.

Zobacz całą galerię

Nowy 308 mierzy 4,25 metra długości i 1,46 metra wysokości. W tak kompaktowym nadwoziu udało się wygospodarować bagażnik o pojemności 470 litrów (mierzonym do półki). Co więcej, masę własną zmniejszono aż o 140 kg, co na pewno będzie mieć odbicie w średnim spalaniu. Jedna z wersji 308 ma zresztą emitować poniżej 85 g/km C02.

"Trzystaósemka" została zaprojektowana tak by kontynuować język stylistyczny "dwieścieósemki", jednak w swoim, bardziej dojrzałym stylu. Patent układu kierownicy (o zmniejszonym rozmiarze) i zegarów również przejęto z mniejszego modelu. Przednie światła wykonane są całkowicie w technologii LED (w wyższych wersjach wyposażenia standard), tylne natomiast mają charakterystyczny "ślad" trzech lwich pazurów. Na konsoli centralnej znalazło się miejsce dla 9,7-calowego wyświetlacza, generalnie jednak w kabinie 308 panuje minimalizm - zwróćcie uwagę jak mało przycisków i pokręteł znajduje się w okolicy skrzyni biegów.

Nowy Peugeot 308 będzie produkowany we Francji w miejscowości Sochaux, zadebiutuje na salonie we Frankfurcie, a do sprzedaży wejdzie zaraz po jego zakończeniu.

amis

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 308 | nowy model | nowa generacja

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (18)

krzysiek29, 15 maja 2013, 11:29

Obecnym modelom gdyby zakryto znaczki z nazwą marki to 60-70 % byłoby nierozpoznawalnych jako jakiś tam model. Np Peugeota 205 czy Golfa I większość (przynajmniej ta starsza :) )   po samym zarysie by rozpoznała. Dla mnie osobiście  najważniejsze są odczucia zza kierownicy w szerokopojętym znaczeniu tego słowa: czyli czy jest  nad/pod sterowny i w jakim stopniu, jak działa skrzynia biegów- niejeden automat zastanawiający się kilka sekund nad zmianą biegu potrafi obrzydzić auto, przyspieszenia też nie są bez znaczenia.. Co do stylistyki  no cóż teraz taka moda.

Samuraj, 14 maja 2013, 18:55

Generalnie każdy z tych Peugeotów był i jest rywalem Golfa, ale mój post był jedynie dla zobrazowania stylistyki nowego 308. :)

rzęsor, 14 maja 2013, 14:23

Już 306 był reklamowany jako Rywal Golfa.   Co ciekawe ludzie w salonach pytali wtedy o ten nowy model "Rywal" :D

mariano_italiano, 14 maja 2013, 08:43

Zgodzę się, że poprzedni 307 to straszny brzydal. Ten nowy jak najbardziej jest krokiem w przód. Francuski Golf - coś w tym jest ;)

Samuraj, 14 maja 2013, 07:11

Spójrzcie na to w ten sposób - nowe 308 wygląda trochę jak Golf po francusku, więc może inżynierowie Puga uznali, że to jest metoda na sukces? Według mnie większym problemem może się okazać kiera i zegary ...
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij