auto motor i sport poleca:

Peugeot Fractal Concept oficjalnie - Targi Frankfurt 2015

Poleć ten artykuł:

Będzie służył głównie do podboju miast i wywoływał uśmiech na twarzach ekologów... tzn. kierowców. Peugeot Fractal to mały i bardzo lekki roadster z napędem elektrycznym.

Peugeot Fractal Koncept Zobacz całą galerię

Mierzy zaledwie 3,81 m długości i 1,77 m szerokości, a pojazd waży tylko 1000 kg. Ta cała "szczenięca" konstrukcja została stworzona z myślą o jeździe miejskiej. Jednak Fractal to nie będzie typowe miejskie wozidełko, a zmyślny i ekologiczny kabriolet.

Dwa silniki elektryczne (po jednym na każdej osi) produkują 102 KM każdy i napędzają wszystkie cztery koła. Jednostka połączona z bateriami o mocy 30 kWh pozwoli dookoła objechać Warszawę sześć razy. Pierwszą setkę Fractal "załatwia" w 6,8 s. Pierwszy kilometr z gazem w podłodze przejedziemy w niecałe 30 sekund.

Wnętrze zostało w 80% wydrukowane. Nie, to nie pomyłka. Większość kabiny "wypluła" drukarka 3D. Po raz pierwszy pokazał się też tutaj i-Cockpit z wyświetlaczem head-up i poliwęglanowym pasem na konsoli centralnej, który wyświetla podstawowe dla kierowcy informacje. Środkowym wyświetlaczem obsługuje się najważniejsze funkcje w samochodzie. Sporą uwagę poświęcono tutaj systemowi audio w układzie 9.1.2.

To na razie tylko koncept, który będzie można podziwiać na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, ale Peugeot wspomniał, że Fractal to zalążek do budowy małych, lekkich i elektrycznych roadsterów do miasta.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | koncept | kabriolet | frankfurt2015

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij