auto motor i sport poleca:

Peugeot L500 R Hybrid - wyścigowa przyszłość

Poleć ten artykuł:

Równo 100 lat po legendarnym triumfie w wyścigu Indy 500, Peugeot pokazuje światu projekt bolidu przyszłości. Czy to jedynie hołd złożony temu wydarzeniu, czy może zapowiedź czegoś nowego?

Zobacz całą galerię

Był rok 1916 kiedy to Dario Resta za kierownicą bolidu Peugeot L45 zwyciężył w legendarnym wyścigu Indy 500 i osiągnął niebywałą w tamtych czasach średnią prędkość wynoszącą 135 km/h. Teraz, równo sto lat po tym zapomnianym wydarzeniu, Francuzi prezentują model L500 R Hybrid, który łączy w sobie wszystkie cechy jakie powinny mieć samochody wyścigowe w przyszłości. Przynajmniej według wizji Peugeota.

Samochód ten wygląda jakby z miejsca miał wystartować w największych wyścigach globu, oczywiście nie w rzeczywistości, ale w grze Gran Turismo 6. Jednak nie jest to projekt przygotowany na potrzebę gier komputerowych ale ruchomy pomnik i zarazem także ruchoma wizja przyszłości.

Inaczej niż dwumiejscowy bolid L45, hybrydowa nowość jest pojazdem jednoosobowym, w którym kierowca będzie mógł skupić się na tym co najważniejsze, czyli na prowadzeniu. Dlatego wnętrze bolidu przypomina rozwiązanie znane z seryjnych aut Peugeota, i-Cockpit - kierownica jest mała i poręczna, a nad nią królują dwa hologramowe wyświetlacze.

Za układ jezdny samochodu odpowiadał oczywiście dział Peugeot Sport. Do napędu wykorzystano turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra, który generuje moc 270 KM. Połączono go z dwoma silnikami elektrycznymi - po jednym z przodu i z tyłu. Łączna moc układu napędowego wynosić ma 500 KM i 730 Nm momentu obrotowego. Taka moc pozwoli Peugeotowi L500 R Hybrid przyspieszyć do 100 km/h w czasie 2,5 sekundy oraz pokonać kilometrowy odcinek w ciągu 19 sekund. Samochód ma być bardzo lekki oraz aerodynamiczny - waży jedynie około tony, a jego wysokość to mniej niż metr.

Trudno wyobrazić sobie taki samochód na drodze ale oczywiście drogowy model nigdy nie powstanie. Peugeot tym samochodem pokazuje światu jak ich zdaniem mogą wyglądać w przyszłości samochody wyścigowe i nawet jeżeli nie będzie miał wkładu w rozwój bolidów to i tak cieszymy się, że powstał - głównie dlatego, że wygląda genialnie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | Hybrid

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij