Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Peugeot RCZ R Concept i RCZ po liftingu

Peugeot RCZ

 

Nowy RCZ otrzymał zmieniony przedni pas nadwozia z wkomponowanymi diodami LED, nowe reflektory, nowe obręcze kół oraz nowe kolory nadwozia. Wewnątrz również dominują niespotykane wcześniej połączenia kolorystyczne, natomiast pod maską będą montowane te same jednostki napędowe, co w modelu obecnej generacji: silnik benzynowy 1,6 l (156 i 200 KM) oraz diesel 2,0 l o mocy 163 KM. 

Odświeżony RCZ pojawi się w salonach sprzedaży na początku 2013 roku. 

Z kolei prezentowany w Paryżu model RCZ R Concept zwiastuje nadejście seryjnego modelu RCZ R, który wejdzie do sprzedaży pod koniec 2013 roku. Pod maską Peugeot RCZ R znajdzie się nowy silnik benzynowy 1,6 l THP o mocy 260 KM, czyniący z tego modelu najmocniejsze seryjne auto firmy Peugeot w historii. Jednostka napędowa odznacza się jedną z najwyższych na świecie wartości mocy jednostkowej - ponad 160 KM z litra pojemności skokowej - a jednocześnie jest wydajna ekologicznie: spodziewana emisja CO2 to 155 g/km. Sportowe wrażenia za kierownicą modelu RCZ R zapewni też dynamiczny układ jezdny oferowany w połączeniu z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu typu Torsen. 

Źródło: mototarget

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Skąd wiesz. To, że Tobie się nie podoba wcale nie znaczy, że innym również.
  ~Samuraj, 2012-09-18 02:04:02
 • avatar
  zgłoś
  Ech... Pomysł na tę "twarz" w jeszcze gorszym kuście niż "chirugia platyczna" rysopisu Astona do nowej generacji mieszczańskiego Mondeo (inna sprawa, że dobrze, iż nie przykleili mu znaczków Astona, nie nazwali Rapide Turnier i nie przecenili prajsu do 450 tysięcy złotych )Zanosi się na to, że na francuskiej wystawie miłośnicy RCZ-a będą ze stoiska marki Peugeot po prostu uciekać, jednoznacznie i (już) nieodwołalnie
  airmatic, 2012-09-17 16:33:01
 • avatar
  zgłoś
  Peugeot RCZ doczekał się kuracji odświeżającej. Obok sportowego coupe w wersji produkcyjnej francuski producent prezentuje też koncept RCZ R.
  auto motor i sport, 2012-09-17 11:41:36
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij