auto motor i sport poleca:

Peugeot iOn/Citroen C-Zero – to już koniec?

Poleć ten artykuł:

Citroen C-Zero Zobacz całą galerię

Fabryka Mitsubishi, w której powstają elektryczne trojaczki - Mitsubishi i-MiEV, Citroen C-Zero i Peugeot iOn wstrzymała produkcję modeli z francuskimi znaczkami - poinformował rzecznik Mitsubishi Motors. Mówi się, że to sytuacja tymczasowa, ale nie podano na jak długo. Nie podano też oficjalnych powodów, dla których podjęto taką decyzję, prawdopodobnie na elektryczne maluchy nie ma zbyt wielu chętnych. Przez pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku Peugeot sprzedał 852 iOny, a Citroen 935 C-Zero. Od chwili rozpoczęcia produkcji w 2009 roku fabryka w Mizushimie zbudowała już 28 000 aut wszystkich trzech marek, a docelowo koncern PSA miał odebrać ich aż 100 000. Wygląda na to, że realizacja tego celu nie będzie łatwa do osiągnięcia.

To nie pierwszy raz kiedy producenci elektrycznych aut muszą wstrzymywać produkcję ze względu na słabe zainteresowanie ze strony klientów. W marcu tego roku z tego samego powodu na miesiąc stanęły linie produkcyjne Chevroleta.

Czy faktycznie elektryczne samochody są tak słabą alternatywą dla tych napędzanych w tradycyjny sposób, że bez wsparcia ustawodawców nie mają czym kusić klientów?

Źródło: europe.autonews.com

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | iOn | Citroen | C-Zero

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij