auto motor i sport poleca:

Pięćsetka od Rinspeeda

Poleć ten artykuł:

Rinspeed E2 Zobacz całą galerię

"Podobnie jak przemysł motoryzacyjny, także firmy tuningowe muszą dostosować się do nowych czasów, szukać nowych możliwości zrobienia dobrego interesu" - twierdzi Frank M. Rinderknecht, szef Rinspeeda.

Dlatego też pomysł, by stworzyć własną interpretację "pięćsetki". Genewski model powstał na bazie najmocniejszej wersji tego auta, czyli Abartha 500, a E2 w jego nazwie oznacza zastosowanie dwóch różnych zakresów mocy jednostki napędowej.

W mieście do dyspozycji kierowcy pozostaje jedyne 60 koni mechanicznych (tryb Commuting), co oznacza spore oszczędności. Rinspeed szacuje, że w mieście E2 zużywa średnio jedyne 4 litry benzyny na 100 km.

Poza metropolią kierowca może przełączyć (za pomocą niewielkiego przycisku) silnik w tryb Highway, dzięki czemu pod prawą stopą ma do dyspozycji moc 160 koni mechanicznych, i czerpać prawdziwą frajdę z jazdy tym niewielkim i zadziornym autkiem.

Rinspeed podaje, że zużycie paliwa wtedy wzrasta do 7 litrów na 100 km, ale zapewne dotyczy ono szwajcarskich dróg, gdzie za każde przekroczenie prędkości, prowadzącego czeka ogromny mandat.

 Na zewnątrz E2 wyróżnia się złotą barwą karoserii.

 

Tagi: Rinspeed | E2 | iChange Concept | Genewa 2009

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij