auto motor i sport poleca:

Piękny koncept Cadillaca – XTS Platinum

Poleć ten artykuł:

Cadillac XTS Platinum Zobacz całą galerię

Auto, mierzące 5,1 metra długości, stanowi zwiastun następcy największej limuzyny tego amerykańskiego producenta, przy reszcie nowych Cadillaców prezentującej się już dziś mało nowocześnie.

Największą ciekawostką w XTS Platinum jest hybrydowy układ napędowy, składający się z 3,6-litrowego silnika V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 354 koni mechanicznych i silnika elektrycznego.

Cadillac potrafi poruszać się jedynie przy użyciu napędu elektrycznego, a ładowanie jego baterii od zera zajmuje około pięciu godzin. Moc z silników przenoszona jest na cztery koła.

Na zewnątrz auto wyróżnia się 20-calowymi felgami aluminiowymi, adaptacyjnymi światłami przednimi składającymi się z LED-ów oraz niewielkim spoilerem zamontowanym z tyłu na klapie bagażnika. Linia boczna XTS-a i kształt dachu przywodzą na myśl samochody typu coupe.

Wnętrze to pełna rozpusta z prawdziwą, kremową skórą oraz konsolą środkową wykończoną drewnem. Uwagę w kabinie XTS zwraca minimalistyczna ilość przycisków służących do obsługi podstawowych funkcji auta oraz zestaw wskaźników w technologii O-LED.

 

Tagi: Cadillac | koncept | XTS Platinum | Detroit 2010 | NAIAS 2010 | Detroit Auto Show 2010

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij