auto motor i sport poleca:

Pierwsza taka hybryda – Hyundai Elantra LPI HEV

Poleć ten artykuł:

Hyundai Elantra LPI HEV Zobacz całą galerię

Auto napędzane jest 1,6-litrowym silnikiem spalinowym o mocy 114 koni mechanicznych, współpracującym z 20-konnym silnikiem elektrycznym Wyjątkowość Elantry polega na tym, że w odróżnieniu od innych hybryd, jednostka spalinowa zasilana jest nie benzyną, a gazem ziemnym.

Samochód ma identyczne osiągi, co zwyczajna odmiana 1.6, pierwszą setkę robi więc w ciągu 11,7 sekundy. Średnio na jednym litrze paliwa Elantra LPI HEV przejedzie 17,8 km. Hyundai twierdzi, że roczna oszczędność (przy założeniu przebiegu 20 000 km) to jakieś 1100 dolarów.

Aby zmaksymalizować efektywność Elantry, Hyundai zastosował w niej system start/stop oraz tak zwany "Eco Guide", wskazujący czy auto akurat zużywa dużo czy mało paliwa. Ponadto, w wyposażeniu samochodu znalazł się system odzyskiwania energii przy hamowaniu.

W Korei Hyundai Elantra LPI HEV ma kosztować 20,5 miliona wonów, co daje kwotę 16 180 dolarów. Koreańczycy chcą sprzedawać 7500 sztuk rocznie. Na razie nie ma planów, by eksportować hybrydę do innych krajów.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | Elantra | LPI HEV | hybryda | gaz ziemny | napęd hybrydowy

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij