Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Pierwsze spadki cen paliw

Dystrybutor z paliwem

W ciągu tygodnia średnie ceny paliw tradycyjnych (benzyna, olej napędowy) na polskich stacjach spadły, na niektórych obiektach wyraźnie, na innych mniej. Na rynkach międzynarodowych tanieją ropa naftowa i paliwa gotowe, dalsze obniżki są bardzo prawdopodobne.

We wtorek w notowaniach e-petrol.pl średnia cena benzyny "95" wynosiła w Polsce 4,67 zł/l (2 gr. niżej niż przed tygodniem). Olej napędowy kosztuje średnio 4,68 (też 2 gr. taniej). Najmocniejszy ruch w dół dotyczy benzyny "98", która spadła o 5 gr., do 4,90 zł/l. Autogaz w tym momencie porusza się odwrotnie do paliw tradycyjnych, zgodnie z tym, o czym pisaliśmy w poprzednich tygodniach podrożał - o 4 gr., do 2,26 zł/l. Mimo ostatnich zwyżek pozostaje konkurencyjny cenowo wobec pozostałych paliw.

Cały czas trwają spadki cen hurtowych paliw u polskich sprzedawców. Ropa naftowa na giełdach międzynarodowych także tanieje, wczoraj w Londynie osiągnęła w pewnym momencie poziom najniższy od połowy maja (120,88 USD za baryłkę; cena zamknięcia sesji wyniosła 122,71 USD), jest wyraźnie niżej od osiągniętych na początku lipca rekordów cenowych. Tendencja spadkowa dominuje i w najbliższych dniach nie powinno się to zasadniczo zmienić, chyba że wydarzy się coś niespodziewanego, czego nie sposób w tej chwili przewidzieć. Również na polskich stacjach obniżki cen benzyny i oleju napędowego powinny trwać.

źródło: e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  wchodze na portal e-petrol i co widze pod datą 31.07.2008? "Ropa naftowa drożeje w czwartek na giełdzie w Nowym Jorku, po niespodziewanym spadku zapasów benzyny w USA, po raz pierwszy od 5 tygodni - podają maklerzy."
  ~baca, 2008-07-31 11:45:49
 • avatar
  zgłoś

  auto motor i sport, 2008-07-31 09:40:27
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij