auto motor i sport poleca:

Pierwsze testy Hyundaia i20 WRC

Poleć ten artykuł:

Z warsztatów na drogę – czasy, kiedy prototyp rajdówki gościł pod dachem minęły, teraz przyszła pora na skały, piach i błoto, czyli rajdowy hardcore.

Zobacz całą galerię

Po trzydniowej próbie shakedown, przeprowadzonej na odcinku 550 km, wykonano serię kompleksowych testów i20 WRC w różnych konfiguracjach oraz zebrano dane, które zostaną przeanalizowane przez inżynierów w centrali Hyundai Motorsport.

Najwięcej uwagi poświęcono silnikowi 1.6 Turbo. Do tej pory nie stwierdzono żadnych problemów z osprzętem.

i20 WRC został zaprojektowany w Korei Południowej, do boju ruszy na początku przyszłego roku.

amis

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | i20 WRC | testy | rajdy | WRC

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (7)

eri, 7 czerwca 2013, 16:03

No, i na wskutek :) Bądź sprawiedliwy i cenzuruj tak wszystkich, którzy piszą posty i przed wysłaniem ich nie czytają. Nie chce mi się pisać wszystkiego w edytorze.

airmatic, 7 czerwca 2013, 10:24

Wzważywszy? ;)

eri, 7 czerwca 2013, 10:18

("BTW. "wieśniak" WRC - jak to brzmi...)   Całkiem dobrze, zważywszy że rajdy odbywają się w istotnej części na terenach wiejskich ;)  

airmatic, 7 czerwca 2013, 10:00

Owszem, w życiorysie marki Hyundai był "wurc" (Accent). Ale co do wyglądu, akurat wiem o jego bagatelizowaniu w motorsporcie. Tym niemniej żałuję, że coś ładniejszego od i20 nie posłużyło za "muła" dla nowej rajdówki. Podane modele Fiata i Peugeota przynajmniej wdzięczyłyby się do kibiców. Albo Mini w wersji "Mini", a nie ten koszmarny dziwostwór Countryman ("BTW. "wieśniak" WRC - jak to brzmi...)

eri, 6 czerwca 2013, 19:23

Chyba ostatnią rzeczą jaka brana jest pod uwagę przy budowaniu auta WRC, czy generalnie samochodu wyczynowego jest jego wygląd. Musi się on podporządkować tylu innym ważniejszym wymogom oraz potrzebom, że raczej nikt nie myśli o tych pojazdach w kategoriach ładny/brzydki. PSA nie postawi raczej na program WRC dla Peugeota, bo marka obecnie "idzie" w pojazdy dla tych, którzy stawiają na tańsze rajdowanie, czyli maks wypas to klasa R5. 206-ka WRC była autem do wygrywania, ale z legendą bym nie przesadzał. Potem jednak pojawił się 307 WRC, który zyskał miano totalnej wtopy i samochodu znienawidzonego przez kierowców ("słynna" 4-biegowa skrzynia biegów). A Hyundai ma już wuercowy epizod w swej historii, więc coś tam wie na ten temat, choć generalnie sporo zależy od tego jakich kierowców uda mu się pozyskać i jak długo autko będą dręczyć legendarne choroby wieku dziecięcego.   
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij