auto motor i sport poleca:

Pierwszy FCX dostarczony

Poleć ten artykuł:

Honda FCX Clarity Zobacz całą galerię

W ciągu następnych trzech lat do "ludożerki" ma trafić nawet 200 takich aut - głównie do osób zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Pierwsze auto zostało przekazane aktorce Jamie Lee Curtis i jej mężowi Christoperowi Guestowi. Kluczyki do kolejnego ma otrzymać reżyser filmowy Ron Yerxa.

"Nie spodziewałam się, że będzie taki luksusowy. Kocham jego wnętrze, styl i sposób obsługi. FCX to bardzo przyjazny i nowoczesny samochód" - powiedziała o aucie Jamie Lee Curtis.

FCX to auto czteroosobowe, które jest w stanie przejechać na jednym zbiorniku z wodorem (o pojemności 171 litrów) aż 280 mil, czyli 464 kilometry. To o 30% więcej niż wcześniejsze prototypy Hondy o napędzie wodorowym.

Moc silnika elektrycznego wynosi 134 konie mechaniczne, co pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej 160 km/h. Układ napędowy wspomagany jest przez spory akumulator litowo-jonowy, umieszczony z tyłu auta w sąsiedztwie zbiornika z wodorem, przechowywanym pod ciśnieniem 350 atmosfer.

Źródło: Honda

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | FCX | Jamie Lee Curtis | Kalifornia | auto na wodór

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij