Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Pierwszy tydzień trwania nowych przepisów

W 7 dni od momentu wprowadzenia nowych przepisów zabrano 694 prawa jazdy. To prawie 100 osób dziennie, którzy stracili uprawnienia.

Pierwsze żniwo policja zebrała już godzinę po wprowadzeniu nowych przepisów. O godzinie 1:00 w poniedziałek pierwszą "ofiarą" był kierowca ze Szczecina, który jechał z prędkością 132 km/h na "70". Najwięcej praw jazdy zabrała Stołeczna Policja - 115. Później znalazło się województwo Wielkopolskie - 72 i na Dolnym Śląsku – 69.

– Obecnie przepisy łamie 40% mniej kierowców, niż przed 18 maja. Kierowcy wzięli sobie do serca konsekwencje wynikające z nowych przepisów. W obszarze zabudowanym jeżdżą zdecydowanie wolniej. Boją się utraty prawa jazdy. Ten efekt udało się osiągnąć również dzięki wielkiej kampanii informacyjnej, którą wsparły nas media – komentuje młodszy inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Dziś mija 8 dni od wprowadzenia nowych przepisów dotyczących łamania prędkości w terenie zabudowanym. Teraz, za przekroczenie prędkości o 50 km/h tracisz prawo jazdy. Zobacz, ilu kierowców już straciło uprawnienia.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Pierwszy-tydzien-trwania-nowych-przepisow,19832,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-26 10:22:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij