auto motor i sport poleca:

Po raz kolejny wybrano Europejski Gejowski Samochód Roku

Poleć ten artykuł:

Od 2005 roku francuska organizacja Ledorga wybiera Europejski Gejowski Samochód roku. W tym roku tytuł zgarnęła ikona amerykańskiej motoryzacji. 

Już od 10 lat Francuzi w ogranizacji Ledorga, która zrzesza pasjonujących się motoryzacją gejów, wybierają Europejski Gejowski Samochód Roku. Do walki o ten tytuł stają wszystkie auta, które pojawiły się na rynku od dnia 1 stycznia do 31 grudnia danego roku.

Jest to konkurs otwarty, w którym udział brać mogą samochody o każdym typie nadwozia: kabriolety, sedany, vany, kombi, coupe, hatchbacki itd. Jedynie samochody użytkowe nie mają okazji zawalczyć o ten tytuł nadawany przez gejów. Ważnym kryterium jest jednak żeby samochody biorące udział w plebiscycie dostępne były na rynku europejskim. Marki i modele importowane zza Wielkiej Wody nie mają szans na tytuł Europejskiego Gejowskiego Auta Roku.

W okresie między 15 listopada i 15 grudnia internetowo oddawane są głosy na samochody biorące udział w konkursie według zasady jeden internauta – jeden głos. Nie jest zaskoczeniem, że wygrywa auto, które zbierze największą ilość oddanych głosów. Wyniki są wiec bezpośrednim odzwierciedleniem gustu społeczności gejowskiej, a nie jury składającego się z dziennikarzy motoryzacyjnych czy znanych person ze świata show biznesu. 

Tagi:

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij