auto motor i sport poleca:

Polak mistrzem serii Audi TT Cup!

Poleć ten artykuł:

Jan Kisiel wywalczył w pięknym stylu tytuł mistrzowski Audi TT Cup. Janek przez cały sezon pokazywał się z bardzo dobrej strony i udowodnił już w pierwszym wyścigu minionego weekendu kto jest prawdziwym mistrzem.

Kisiel wygrał oba wyścigi rozgrywane na torze Oschersleben i Nurburgring. To pokazało kto w pogoni po tytuł jest nie do zatrzymania. Polski kierowca wypracował sobie 35 punktową przewagę i w ostatniej rundzie wystarczyło postawić przysłowiową "kropkę nad i".

Kierowca znad Wisły wzorcowo sprostał roli faworyta i już w pierwszym, sobotnim wyścigu wywalczył tytuł mistrzowski. W niedzielę podkreślił swoją tegoroczną pozycję stając na podium. Jan Kisiel przez cały sezon zgromadził 231 punktów wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Nicolaj Møller Madsena(206 punktów) i trzeciego Dennisa Marschalla, który zgromadził 186,5 punktów. Na 12. miejscu została sklasyfikowana Polka Gosia Rdest.

"Jestem ogromnie szczęśliwy ze zdobytego tytułu. Spełniło się moje marzenie, do którego długo się przygotowywałem i uparcie o niego walczyłem. Podczas ostatniego weekendu realizowaliśmy nasze założenia. Nie planowałem szaleńczej jazdy aby nie ryzykować jakiegokolwiek błędu. Udało się tego uniknąć, dzięki czemu spokojna jazda zapewniła mi tytuł mistrza” - powiedział po wywalczeniu tytułu Jan Kisiel.

Tagi: audi | audi tt | audi tt cup | jan kisiel

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij