auto motor i sport poleca:

Półmilionowy silnik Toyoty z Jelcza-Laskowic

Poleć ten artykuł:

Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach

Pięćsettysięcznym silnikiem Diesla była jednostka napędowa o pojemności 2 litra, produkowana na potrzeby europejskich montowni japońskiego koncernu.

Jego wyprodukowanie to kolejny - po wkopaniu kamienia węgielnego w kwietniu 2003 roku, uruchomieniu produkcji masowej w marcu 2005 roku oraz rozpoczęciu produkcji na hali odlewni w styczniu 2006 roku - kamień milowy w niespełna 5-letniej historii jelczańskiej fabryki Toyoty

Silniki wysokoprężne wytwarzane w fabryce TMIP należą do rodziny silników 1AD (pojemność silników 2 litra) oraz 2AD (pojemność - 2,2 litra). Odbiorcami jednostek napędowych produkowanych w Jelczu-Laskowicach są fabryki koncernu Toyota w Wielkiej Brytanii, Turcji oraz Republice Południowej Afryki. Moce produkcyjne TMIP to 180 tysięcy silników rocznie.

We wrześniu 2008 roku - w związku z kryzysem w branży motoryzacyjnej - fabryka przeszła na produkcję na I zmianie. Silniki wytwarzane przez fabrykę w Jelczu-Laskowicach wędrują pod maski m.in. Aurisa, Avensisa, czy też Verso. 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | D-4D | Diesel | Jelcz-Laskowice | fabryka | pół miliona

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij