Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Polski pojazd - dzieło polskich rąk

Polski pojazd to motorower stylizowany na jednoślady z początku XX wieku. Na razie stworzono spalinową wersję polskiego pojazdu, ale twórcy już zapowiadają też elektryczną.

Polski pojazd - rower

Na razie powstał prototyp z silnikiem spalinowym, ale twórcy idą z duchem czasu i planują także wersję elektryczną. Ich dzieło to ręczna robota, wykonana z niezwykłą dbałością o detale. "Podzespoły mają być wykonywane przez lokalnych rzemieślników, najlepiej ręcznie" - twierdzi Michał Bielawski. Braciom zależy też na jak najlepszej jakości materiałów.

Na razie nie znamy ani ceny, ani danych technicznych polskiego pojazdu. Ich projekt jest bardzo patriotyczny. Miałby być wykonywany w 100% w Polsce, z polskich podzespołów. Ich projekt wsparli już Rafał Sonik i Włodzimierz Zientarski. Trzymamy kciuki za powodzenie polskiego pojazdu!

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Dwóch braci Marcin i Michał Bielawscy skonstruowali polski jednoślad. Nie chodzi tu o motocykl, a rower napędzany silnikiem. To na razie prototyp, ale nie możemy doczekać się produkcyjnej wersji.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Polski-pojazd-dzielo-polskich-rak,19834,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-26 11:55:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij