Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Polski zespół w Shell Eco-marathon Europe

W ubiegłym roku polskie zespoły uzyskały dobre wyniki w swoich kategoriach. Najwyższą, drugą lokatę w kategorii miejskiej (UrbanConcept), zajął pojazd PAKS zespołu z Politechniki Warszawskiej. W tegorocznej edycji wystartuje aż 11 ekip z naszego kraju.

2015-04-23
Shell Eco-marathon

Shell Eco-marathon Europe polega na tym, żeby przejechać jak najdłuższy dystans na jednym litrze paliwa lub jednej kWh energii. W zeszłym roku wyścig wygrał zespół z Francji, który przejechał aż 3.314,9 km zużywając 1 litr benzyny. W ubiegłym roku najlepszy polski zespół zajął drugie miejsce w kategorii miejskiej (UrbanConcept), zajął pojazd PAKS zespołu z Politechniki Warszawskiej.

W tegorocznej edycji startuje aż 11 polskich ekip. Shell Eco-marathon Europe odbędzie się w dniach 21-24 maja w Rotterdamie.