auto motor i sport poleca:

Porsche 911 GT3: z drogi na tor

Poleć ten artykuł:

Poprzednia 911-tka była dostępna aż w 22 odmianach do wyboru. Nowa generacja właśnie zaczyna swoją drogę ku poszerzeniu oferty.

Zobacz całą galerię

W Genewie główną premierą na stoisku Porsche jest 911-tka w wersji GT3. Jest to lżejszy i mocniejszy wariant Carrery S. W porównaniu do poprzedniej generacji mocy oczywiście przybyło, a wagi ubyło.

Przód wyróżnia się bardziej agresywnym wyglądem, z tyłu zaś króluje potężne „skrzydło”. Opcjonalnie można zamówić przednie światła w technologii LED. Poszerzono również boczne progi i zamontowano centralnie umieszczony układ wydechowy. W nadkolach znajdziemy 20-calowe felgi aluminiowe. W środku zaś fotele ze skóry lub alkantary, koło kierownicy wykonane również z alkantary i do tego czerwona przeszycia.

Moc pochodzi z 3,8-litrowego boksera - 475 KM (o 75 KM więcej niż w Carrerze S) i maksymalny moment obrotowy 440 Nm sprawiają, że ważąca 1425 kg 911-tka GT3 połyka pierwszą „setkę” w zaledwie 3,5 sekundy! Prędkość maksymalna to słuszne 315 km/h. Porsche twierdzi, że GT3 jest w stanie pokonać Północną Pętlę w mniej niż 7 minut 30 sekund. Czyli w czasie np. Porsche Carrery GT. Na pewno pomocna w tym będzie 7-biegowa skrzynia PDK o dwóch sprzęgłach, która wysyła całość mocy na tylne koła.

GT3 będzie pierwszym modelem, w którym dostępny będzie aktywny układ skręcania tylnych kół (tylne koła mogą skręcać, w zależności od potrzeby, w tym samym lub przeciwnym kierunku co koła przednie). Wszystko oczywiście w imię lepszego sterowania.

Sprawdźcie obszerną galerię modelu powyżej.

amis

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 482 030 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | 911 | GT3 | Genewa 2013

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij