auto motor i sport poleca:

Porsche Cayenne Turbo S - potęga mocy

Poleć ten artykuł:

Nie będzie szybszego Cayenne od Turbo S, oto najmocniejsza wersja w nowej odsłonie.

Zobacz całą galerię

Podobnie jak w przypadku 911-tki czy Panamery, Turbo wcale nie jest najmocniejszym modelem danego typoszerergu. Jest nim wersja Turbo z literką S. Cayenne również podąża tym szlakiem. Niemcy zaprezentowali właśnie najszybsze (prawdopodobnie) Cayenne tej generacji i wszech czasów w ogóle.

Pod maską znajduje się ten sam, 4,8-litrowy silnik V8, który po zastosowaniu większego ciśnienia doładowania, większych wlotów a także zmian w elektronice zyskał 50 KM (teraz 550 KM) a także 50 Nm momentu (obecnie maksymalnie wynosi on 749 Nm). To pozwoliło poprawić czas klasycznego sprintu „na setkę” o 0,2 sekundy (trwa to 4,5 sekundy), prędkość maksymalna wynosi zaś 283 km/h. Porsche twierdzi, że Cayenne w wersji Turbo S będzie pobierać średnio 11,4 litra na 100 kilometrów.

Najmocniejszego SUV-a Porsche poznamy po owalnych końcówkach wydechu, czarnych akcentach przy lusterkach i zderzaku a także 21-calowych felgach, które debiutują wyłącznie w tej wersji.

Cayenne Turbo S będzie kosztowało w Niemczech 151 702 euro; to o 30 000 euro więcej, niż należy zapłacić za odmianę Turbo.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 437 830 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | Cayenne | Turbo S

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij