auto motor i sport poleca:

Porsche odpowiada córce Paula Walkera

Poleć ten artykuł:

Wczoraj pojawiły się informacje, że córka zmarłego w wypadku Paula Walkera pozwała markę Porsche, oskarżając ją o to, że Carrera GT, którą jechał aktor nie powinna zostać dopuszczona do ruchu. Teraz Porsche odpowiada na zarzuty.

Porsche Carrera GT

Zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się o pozwie pod adresem Porsche, który do sądu złożyła córka zmarłego aktora, Paula Walkera. Dziś w oficjalnym oświadczeniu Porsche odpowiada. "Jak mówiliśmy już wcześniej, jest nam bardzo przykro, że ktokolwiek doznaje szkody w samochodach Porsche, ale wierzymy oficjalnym raportom w tej sprawie, jasno wskazującym na to, że przyczyną wypadku była lekkomyślna jazda i nadmierna prędkość".

Oświadczenie wydano jako odpowiedź na zarzuty adwokata panny Meadow Rain Walker, który twierdził, że "auto Porsche nie miało odpowiedniego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa i nie powinno zostać dopuszczone do ruchu drogowego".

Inżynierowie Porsche, zaraz po wypadku przeprowadzili własne śledztwo, z którego wynika, że "stan auta odbiegał od oryginału oraz były tam założone 9-letnie opony".

Pamiętajmy, że podobny pozew złożyła też żona kierowcy Porsche Carrera GT i zarazem sprawcy wypadku - Rogera Rodasa. Biorąc pod uwagę wyniki śledztwa policji, Porsche oraz przyczyn zdarzenia, bardzo mało prawdopodobne, że marka z Zuffenhausen przegra obydwie sprawy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 230 510 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Szybcy i wściekli | Porsche

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (1)

ferdynand, 2 października 2015, 07:37

"Stan auta odbiegał od oryginału oraz były tam założone 9-letnie opony" czyli praktycznie jest po sprawie. Zapewne oprócz założenia tych starych opon były tam zrobione jeszcze jakieś modyfikacje, za które producent samochodu nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Nie wiem jak często prawo USA (czy danego stanu) wymaga przeprowadzenie wymiany ogumienia samochodu, ale tutaj też może być problem ze względu na te opony. Nie sądzę, żeby pozew skierowany przeciwko firmie Porsche zakończył się sukcesem...
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij