auto motor i sport poleca:

Potwór z G-POWER

Poleć ten artykuł:

G-POWER HURRICANE Zobacz całą galerię

Sercem opisywanego sedana jest pięciolitrowy silnik V10 doposażony systemem doładowującym G-POWER EVO II. Zwiększa on "standardową" moc BMW wynoszącą 507 koni mechanicznych o dodatkowych 223 KM, czyniąc z M5-ki 730-konnego "potwora".

Największa moc HURRICANE uzyskiwana jest w przedziale od 5700 do 8200 obrotów na minutę, zaś największy moment obrotowy wynoszący 700 Nm pojawia się przy 7200 obr/min.

Dwutonowy sedan BMW rozpędza się od 0 do 100 km/h w ciągu 4,2 sekundy, a więc o pół sekundy szybciej, aniżeli produkowany na skalę masową kuzyn. Osiągnięcie prędkości 200 km/h zajmuje mu 10 sek., natomiast bariera 300 km/h przełamana jest po 29,5 sekundy.

W odróżnieniu od wersji produkcyjnej, prędkość G-POWER HURRICANE nie jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h - auto może pomknąć z szybkością 340 km/h.

Część elementów BMW została zastąpiona częściami wykonanymi z lżejszego włókna węglowego, samochód posiada także obszerniejsze wloty powietrza dostarczające systemowi doładowującemu większą ilość tlenu.

G-POWER HURRICANE dostępny jest w cenie 240 tysięcy euro. Co ważne, każdy ze standardowych modeli M5, czy to sedan, czy wagon, może zostać wyposażony w system G-POWER, który kosztuje 89 tysięcy euro.

Informacja prasowa

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | M5 | G-POWER | HURRICANE

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij