auto motor i sport poleca:

Potworny Ford Mustang Cobra Jet

Poleć ten artykuł:

W USA wyścigi równoległe, rozgrywane na dystansie 1/4 mili wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego zatem, że Ford na targach SEMA pokazał pojazd przygotowany do startów w wyścigach na 1/4 mili. Oto potworny Ford Mustang Cobra Jet.

Zobacz całą galerię

W Cobrze Jet zamontowano zawieszenie z regulowanymi amortyzatorami i sprężynami dostosowanymi do wyścigów równoległych, homologowaną klatkę bezpieczeństwa oraz fotele kubełkowe. Do tego 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i wzmocniony zbiornik paliwa, montowany w bagażniku.

Niestety Amerykanie nie mówią ani słowa na temat parametrów silnika. Wiemy jedynie, że jest to jednostka z Mustanga GT, czyli silnik 5,0 V8. Na szczęście nikomu w Fordzie nie przyszło do głowy by kombinować z Fordem Mustangiem 2,3 l EcoBoost. Silnik w Cobra Jet dostał m.in. dodatkową sprężarkę. Jednostka pracuje z automatyczną przekładnią. Pozostałe dane techniczne są owiane tajemnicą, ale Ford Mustang Cobra Jet ma pokonać 1/4 w czasie 8 sekund.

Amerykanie planują zbudować 50 egzemplarzy "odrzutowej kobry". Każdy z nich będzie kosztował równowartość 99 999 dolarów, a klient może zamówić do tego m.in. specjalny pakiet z grafiką na karoserii. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: ford | Ford Mustang | Ford Mustang Cobra Jet | SEMA

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij