Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Powoli, ale systematycznie w dół

Dystrybutor z paliwem

W tym tygodniu, w stałych notowaniach cen na stacjach paliw w Polsce, jakie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje przeciętnie 4,29 zł/l, czyli o 4 gr. mniej niż tydzień temu. Litr oleju napędowego przeciętnie wyceniany jest na 3,68 zł/l, co oznacza 1 gr. korekty w dół od poprzedniego tygodnia. Bez zmian kolejny tydzień z rzędu jest przeciętna cena autogazu - 1,89 zł/l.

Utrzymuje się zauważalny rozziew cenowy między różnymi regionami, miejscowościami, a nawet pojedynczymi stacjami w poszczególnych miastach. Cały czas oczekiwać należy zatem w nadchodzących dniach obniżek (głównie dla benzyn) na tych obiektach, na których ceny są szczególnie wysokie w porównaniu z ich bliższym czy dalszym otoczeniem. Duży wciąż dystans między benzyną 95 a olejem napędowym w sprzedaży detalicznej też powinien się kurczyć w miarę upływu czasu (teraz to 61 gr., dla porównania w hurcie w PKN Orlen - tylko 24 gr.).

Źródło: e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Kolejny tydzień z rzędu widać spadki przeciętnych ogólnopolskich cen paliw na stacjach. W niektórych miejscach są już one naprawdę niskie. Pozostaje jednak wciąż wiele obiektów, gdzie pole do korekty w dół wciąż jest szerokie.
    auto motor i sport, 2009-10-06 14:44:14
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij