auto motor i sport poleca:

Powrót Schumachera

Poleć ten artykuł:

Michael Schumacher

Oficjalne stanowisko zespołu Scuderia Ferrari Marlboro brzmi następująco: "Michael Schumacher zastąpi Felipę Massę, dopóki brazylijski kierowca nie będzie mógł znów zasiąść za kierownicą bolidu Formuły 1. Michael powiedział, że jest gotowy wystartować i weźmie udział w specjalnym programie treningowym, dzięki któremu weźmie udział w Grand Prix Europy, jakie ma się odbyć 23 sierpnia"

"Spotkałem się ze Stefano Domenicali oraz Luca di Montezemolo i razem podjęliśmy decyzję, bym rozpoczął przygotowania do zajęcia miejsca Felipe" - powiedział 40-letni Schumacher, który ostatni raz w wyścigu Formuły 1 startował w 2006 roku.

Niemiecki kierowca jest absolutnym rekordzistą Formuły 1. Wygrał on bowiem 91 grand prix i siedmiokrotnie zdobył tytuł mistrza świata. "To prawda, że rozdział startów w Formule 1 był dla mnie zamknięty już dawno temu, jednak ze względów lojalnościowych nie mogę zignorować prośby zespołu Ferrari" - dodał Schumacher.

 

Tagi: Schumacher | Formuła 1 | Ferrari | Scuderia Ferrari Marlboro

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij