auto motor i sport poleca:

Powrót do przeszłości

Poleć ten artykuł:

Ford Capri Zobacz całą galerię

Możliwe, że niedługo będziemy świadkami tej samej wojny, która rozgrywała się przed 30 laty. Różnica polega na tym, że wezmą w niej udział nowi "żołnierze". Koncept 2+2 osobowego Capri ma zadebiutować w 2009 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Niestety, nie ma co się cieszyć przedwcześnie, bo na drogi auto wyjedzie najprawdopodobniej w 2012 roku. Nowe Capri pod względem technicznym ma bazować na Focusie, choć pojawiają się też głosy, iż auto ma otrzymać, niczym poprzednik, klasyczny tylny napęd.

Pomysł na Capri zrodził się po olbrzymim sukcesie Mustanga w Stanach Zjednoczonych, gdy włodarze Forda postanowili do europejskiej oferty wprowadzić podobny model. Prace nad tylnonapędowym coupe rozpoczęły się w 1964 roku i prowadzone były jednocześnie w Anglii i Niemczech.

Ford Capri powstawał od 1969 do 1987 roku, ale do tej pory ma spore kręgu swoich wielbicieli, także w Polsce. Więcej informacji o Fordzie Capri można znaleźć na polskiej stronie fanów auta pod adresem www.capri.pl.

Źródło: Informacja własna

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 450 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Capri | coupe

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij