Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Powrót po 18 latach – Trabant nT

Trabant nT Concept Trabant nT Concept

Kiedyś nienawidzony za niski poziom bezpieczeństwa, słabe prowadzenie oraz głośny, kopcący silnik, dziś Trabant jest obiektem swoistego kultu. I to właśnie podchwyciła niemiecka firma Herpa, która przygotowała prototyp następcy popularnego "trampka".

Koncept o nazwie nT, czyli nowy Trabant napędzany jest silnikiem elektrycznym, rozwijającym prędkość maksymalną 130 km/h. Aby uzyskać jak największy zasięg, na dachu auta zainstalowane panele słoneczne. Bez ładowania baterii auto jest w stanie przebyć dystans 160 km.

Jaka jest przyszłość nowego Trabanta - tego jeszcze nie wiadomo. Z informacji producenta wynika jedynie, że obecnie trwają poszukiwania strategicznego inwestora, dzięki któremu auto mogłoby trafić do seryjnej produkcji.  

Przypomnijmy, że pomiędzy 1957 a 1991 rokiem powstało łącznie ponad 3 miliony Trabantów, z czego po niemieckich drogach nadal jeździ około 52 tysięcy tych samochodów. Także w Polsce niemiecki "trampek" nie jest rzadkim widokiem.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Po 18 latach niebytu Trabant doczekał się swojego następcy. Na razie to tylko koncept, ale niewykluczone, że wkrótce to auto trafi do seryjnej produkcji.
    auto motor i sport, 2009-09-17 12:18:27
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij