auto motor i sport poleca:

Powrót po 18 latach – Trabant nT

Poleć ten artykuł:

Trabant nT Concept Zobacz całą galerię

Kiedyś nienawidzony za niski poziom bezpieczeństwa, słabe prowadzenie oraz głośny, kopcący silnik, dziś Trabant jest obiektem swoistego kultu. I to właśnie podchwyciła niemiecka firma Herpa, która przygotowała prototyp następcy popularnego "trampka".

Koncept o nazwie nT, czyli nowy Trabant napędzany jest silnikiem elektrycznym, rozwijającym prędkość maksymalną 130 km/h. Aby uzyskać jak największy zasięg, na dachu auta zainstalowane panele słoneczne. Bez ładowania baterii auto jest w stanie przebyć dystans 160 km.

Jaka jest przyszłość nowego Trabanta - tego jeszcze nie wiadomo. Z informacji producenta wynika jedynie, że obecnie trwają poszukiwania strategicznego inwestora, dzięki któremu auto mogłoby trafić do seryjnej produkcji.  

Przypomnijmy, że pomiędzy 1957 a 1991 rokiem powstało łącznie ponad 3 miliony Trabantów, z czego po niemieckich drogach nadal jeździ około 52 tysięcy tych samochodów. Także w Polsce niemiecki "trampek" nie jest rzadkim widokiem.

Tagi: Trabant | nowy Trabant | nT | koncept | Frankfurt Motor Show 2009

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij